Agnieszka Żelwetro

Absolwentka psychologii w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Specjalistka psychologii klinicznej, neuropsycholog. Pracuje w Ośrodku Badawczo-Naukowo-Dydaktycznym Chorób Otępiennych w Ścinawie. W pracy klinicznej zajmuje się diagnozą osób z zaburzeniami poznawczymi oraz wprowadzaniem niefarmakologicznych metod oddziaływań. Prowadzi szkolenia dla kadr medycznych. Organizuje międzynarodowe seminaria neuropsychologiczne. Wykłada neuropsychologię na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu, współpracuje z Instytutem Psychologii UWr, prowadzi zajęcia na podyplomowych studiach z Psychogerontologii.  W pracy naukowej i klinicznej koncentruje się na procesach związanych ze starzeniem się umysłu oraz profilach neuropsychologicznych otępień.

Jest współtwórczynią innowacji społecznej – „Teatr Reminiscencyjny” z udziałem osób z zaburzeniami poznawczymi. Współpracuje z Ośrodkiem Psychoterapii i Rozwoju Osobistego Psycheland we Wrocławiu. Pomysłodawczyni, współtwórczyni i prezeska Fundacji „Sztukowanie Pamięci” na rzecz osób starszych, osób z zaburzeniami poznawczymi i ich rodzin. Przez wiele lat aktywnie pracująca na rzecz Oddziału Terenowego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego we Wrocławiu.

Wolontariuszka, a w latach 2014-2021 koordynatorka wolontariuszy w schronisku na Monte do Gozo w Hiszpanii. Miłośniczka Iberii i jazdy na rowerze. Fascynuje się fenomenem Camino de Santiago.