Anna Król-Kuczkowska

Psycholog, psychoterapeutka i superwizorka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Kieruje pracą Pracowni Psychoterapii HUMANI w Poznaniu, która jest oficjalnym międzynarodowym ośrodkiem partnerskim Anna Freud Centre w Londynie, w zakresie psychoterapii opartej na mentalizacji (MBT).

Jest również kierownikiem Zaawansowanej Szkoły Współczesnej Psychoterapii Psychodynamicznej.

Absolwentka Psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Ukończyła 4-letnie Studium Psychoterapii, Studium Terapii Rodzin oraz Studium Terapii Grupowej w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie.

Szkoliła się z Psychoterapii Opartej na Mentalizacji (MBT) w Centrum Anny Freud w Londynie (AFC). Ukończyła tam 3 stopień szkolenia MBT i uzyskała międzynarodowy certyfikat MBT Practitioner Certificate. W 2023 roku kierowana przez nią Pracownia HUMANI stała się oficjalnym, polskim ośrodkiem partnerskim AFC i częścią MBT Global Network.

Jest psychoterapeutą rekomendowanym przez British Psychoanalytic Council w zakresie MBT.

Należy do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Naukowego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej (NTPP), w którym w 2019 roku objęła funkcję Prezesa Zarządu Głównego.

Jest również członkinią Europejskiego Towarzystwa Badań nad Zaburzeniami Osobowości(ESSPD).
Wykłada w ramach Studium Psychoterapii przy Laboratorium Psychoedukacji oraz w Zaawansowanej Szkole Współczesnej Psychoterapii Psychodynamicznej.

Pracuje w nurcie psychodynamicznym, ze szczególnym uwzględnieniem założeń psychoterapii opartej na mentalizacji (MBT).

Specjalizuje się w psychoterapii indywidualnej dorosłych, pracy z parami i w psychoterapii grupowej.

Jest autorką publikacji dotyczących współczesnej psychoterapii psychodynamicznej oraz redaktor prowadzącą Biblioteki Nowej Myśli w Psychoterapii.